Fremtidige aktiviteter.

Da klubbens formue nu er nedbragt til det ønskelige, vil der ikke længere være samme tilskud til aktiviteter som tidligere. Juleafslutningen, som der ikke var så stor tilslutning til sidste år, bliver således ikke afholdt i år, ligesom der kun vil blive betalt for ældreturneringer på Lolland-Falster. Afslutningsturnering, generalforsamling og efterfølgende spisning/fest vil blive søgt afholdt efter vanligt koncept, men med større deltagerbetaling. Det vil foregå, lørdag, den 28. marts 2020.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>